IVIRTUAL.CZ
3d scan, fotografie, video

CO JE - MATTERPORT

Matterport je technologie, která umožňuje vytvářet 3D virtuální prohlídky interiérů a exteriérů. Tuto technologii lze použít například pro digitální zobrazení nemovitostí, expozic muzeí a galerií, virtuální prohlídky turistických míst a mnoho dalšího. Matterport používá speciální skener, který zachycuje speciální snímky a vytváří z nich 3D modely. Tyto modely lze poté prohlížet a interaktivně ovládat v rámci 3D virtuální prohlídky, které umožňují návštěvníkům procházet nemovitost jako by se v ní fyzicky nacházeli.

S Matterport kamerou lze získat soubory ve formátu OBJ, XYZ, PLY, PTS, a RCP. Tyto soubory obsahují informace o 3D modelu naskenovaného prostoru a lze je použít pro další úpravy v CAD softwarech nebo pro vytvoření souborů BIM. Pro získání datového balíčku je však potřeba zakoupit doplňkovou službu MatterPak. Tento balíček obsahuje kompletní data ze skenování, včetně 3D modelu, textur, HDR snímků a dalších informací, a lze ho použít pro další úpravy nebo analýzy naskenovaného prostoru.

Při skenování kamerou Matterport získáte kompletní digitální model daného prostoru včetně 3D půdorysu a 2D půdorysu.

Dále můžete získat i měření prostoru, informační terčíky, popisky a intro video. Tyto prvky lze využít pro prezentaci nemovitosti na webových stránkách, sociálních sítích nebo kdekoliv jinde online.

3D sken - MATTERPORT

3D skenování je proces vytváření digitálního 3D modelu objektu pomocí různých technologií, jako jsou například laserové skenery, stereoskopické kamery, nebo fotoaparáty.

3D skenování se používá v různých odvětvích, jako je například architektura, průmyslový design, zdravotnictví, filmový průmysl a mnoho dalších. 3D skenování se také často kombinuje s 3D tiskem pro vytvoření fyzických modelů objektů. Během 3D skenování se objekt skenuje z různých úhlů, a získaná data jsou poté spojena dohromady, aby vytvořila kompletní 3D model.

Pro skenování používáme kamery Matterport Pro 2 a Matterport Pro 3

NOVINKA! V případě, že si chcete menší nemovitosti skenovat sami, rádi vás to naučíme. Zdarma vám zapůjčíme motorizovaný přípravek Matterport Axis

Matterport Pro2

 • Standard pro profesionální 3D snímání ve své třídě
 • Profesionální rozlišení fotografií (134 megapixelů) a 3D přesnost
 • Skvělé pro skenování prostoru jakékoli velikosti
 • Ideální pro domy, byty, hotely, komerční budovy
 • Vysoce kvalitní 3D snímání s neomezeným množstvím fotografií ve vysoké kvalitě kvalitě tisku 4K
 • Nejlepší venkovní kvalita obrazu
 • Měření podlahové plochy
 • Data pro vytvoření 2D a 3D půdorysu

Matterport Pro3

 • Rozlišení: 1344 x 1008 bodů na snímek (tj. 183 megapixelů celkově)
 • Hloubka ostrosti: 0,5 až 10 metrů
 • Hmotnost: 3,3 kg
 • Velikost: 26,4 x 13,2 x 32,4 cm
 • Síťové připojení: Ethernet (LAN) nebo Wi-Fi
 • Kapacita baterie: Není vybavena vlastní baterií, musí být napájena z elektrické sítě
 • Senzory: 3D laserový skener, kamera s 360° zorným polem, snímač teploty a vlhkosti
 • Podporované formáty výstupů: OBJ, XYZ, STL, VRML, PLY, WRL, FBX a další

Matterport Axis

Revoluční motorizovaný držák pro smartphone usnadňuje skenování  s větší přesností. Vyzkoušejte Axis.

Stačí nainstalovat aplikaci Matterport Capture pro zařízení iOS nebo Android.

Motorizovaný držák poskytuje plynulé skenování a bezproblémovou přesnost.

Snadné skenování na jeden dotek pomocí dálkového ovládání snižuje chyby, takže můžete zachytit více prostorů za kratší dobu.

kde lze využít 3d sken - MATTERPORT

3D sken Matterportu může být využíván v různých oborech a profesích, například:

 1. Nemovitostní průmysl: realitní agenti, makléři, developery a správci nemovitostí mohou využívat 3D sken k prezentaci nemovitostí a zvýšení zájmu o ně.
 2. Architektura a stavebnictví: architekti, inženýři a stavební firmy mohou využívat 3D sken pro plánování a vizualizaci projektů a také pro kontrolu kvality práce.
 3. Turistika a kultura: muzea, galerie, historické památky a turistické atrakce mohou využívat 3D sken pro prezentaci svých sbírek a prohlídek, což může přilákat více návštěvníků.
 4. Vzdělávání: vzdělávací instituce mohou využívat 3D sken pro vzdělávací účely a vytváření interaktivních výukových materiálů.
 5. Správa zařízení: Matterport je nejúčinnější a nejefektivnější metoda k průzkumu vašich stávajících budov a podávání zpráv o uspořádání a podmínkách budovy pro řízení údržby a vypracování plánů přestavby.
 6. Průmysl a výroba: průmyslové firmy mohou využívat 3D sken pro kontrolu kvality výroby a pro plánování údržby strojů a zařízení.
 7. Pojišťovnictví: pojišťovací agenti mohou využívat 3D sken pro vyhodnocení škod a pro posouzení rizik.


Toto jsou pouze některé z možných oborů a profesí, které mohou využívat 3D sken Matterportu. Možnosti jsou velmi široké a omezené jsou pouze fantazií a potřebami uživatele.

3D virtuální prohlídky Matterport mohou být pro investory, pojišťovací agenty, realitní agenty, makléře a správce nemovitostí velmi užitečné. Virtuální prohlídky Matterport umožňují potenciálním klientům procházet si nemovitost online z pohodlí svého domova, což může ušetřit čas a peníze.

Díky tomu mohou být 3D prohlídky lákavým nástrojem pro oslovování širšího publikum a zvýšení prodeje nebo pronájmu nemovitosti.

Virtuální prohlídky Matterport mohou také pomoci v lepším porozumění prostoru a zvýšení důvěry mezi zainteresovanými stranami.
Investoři a realitní agenti mohou použít 3D prohlídky k prezentaci nemovitosti svým klientům, kteří se nacházejí na jiném místě nebo se nemohou dostavit na osobní prohlídku.

Stejně tak mohou být 3D prohlídky využity pro správu nemovitostí a zpracování pojišťovacích škod, kde mohou pomoci lépe identifikovat a dokumentovat poškození.

otevřete dveře - MATTERPORT

Aby jste mohli být úspěšní realitní makléři, mohli úspěšně prodávat nemovitosti, musíte také získat nabídky do svého portfolia. Realitní trh je však stále více konkurenční. Ať už jste investor, pojišťovací agent, realitní agent, makléř nebo správce nemovitostí vždy vám 3D virtuální prohlídky Matterportu mohou zvýšit provize, oslovit širší publikum a rychleji uzavřít kupní smlouvy na nemovitosti.

Z průzkumů společnosti Matterport vyplývá, že více než 70 % realitních makléřů využívajících Matterport získává díky virtuální prohlídce důvěru a další nemovitosti do své nabídky. Zároveň téměř 90 % lidí s větší pravděpodobností zavolá o další informace. Pomocí 3D virtuálních prohlídek rozšíříte svoje služby o nabídku, kterou vaši klienti ocení.

Pomocí 3D skenu otevřete dveře všem zájemcům. Ať už jsou z Aše, Ostravy nebo z druhé strany zeměkoule.

Díky 3D svirtuální prohlídce můžete otevřít dveře pro zájemce z celého světa. Bez ohledu na to, zda jsou z Aše, Ostravy, nebo dokonce z druhé strany zeměkoule, mohou si prohlédnout virtuální prohlídky a vizualizace vašich projektů přes internet. Toto moderní řešení vám umožňuje dosáhnout většího počtu možných zájemců a zvýšit efektivitu prezentace vašich služeb.

To výrazně urychlí rozhodování i v případě spoludlužníků, kteří jsou z větší vzdálenosti od místa, kde se nachází nemovitost, o kterou má klient zájem. Zrychlení rozhodování také pozitivně ovlivní celkový průběh jednání o úvěru.

IVIRTUAL.CZ Srázná 177/29, Jihlava 58601

Čurilla Petr - IVIRTUAL

IČO: 08898537
DIČ: NENÍ PLÁTCE DANĚ

e-mail: curilla@ivirtual.cz
telefon: +420 724 800 484

Domanský Pavel - IVIRTUAL

IČO: 438 20 239
DIČ: CZ 5610301213

e-mail: info@ivirtual.cz
telefon: +420 721 826 190

© MPgroup 2023