IVIRTUAL.CZ
3d scan, fotografie, video

CO SKENUJEME - ŠKOLY, KOMERČNÍ BUDOVY, PAMÁTKY

Virtuální prohlídky nevyužívají ke své práci jenom makléři. Našimi významnými klienty jsou i školy.

Virtuální prohlídky Matterport mohou být využity i v oblasti vzdělávání, jako jsou například střední nebo základní školy.
3D prohlídky mohou být velmi užitečné pro prezentaci školních budov, když se žáci a rodiče nemohou fyzicky dostavit na prohlídku školy, nebo když se potřebují rozhodnout na dálku.

Virtuální prohlídky Matterport umožňují prohlédnout si školu v 3D, procházet si jednotlivé místnosti a mít tak lepší představu o prostoru.
Mohou také pomoci zvýšit důvěru v rozhodnutí rodičů a studentů při výběru školy a poskytnout více informací o škole, než je možné získat prostřednictvím fotografií nebo videí.

PRIGO - mateřská školka

Střední průmyslová škola Brno

obchodní akademie TURNOV

Virtuální prohlídky Matterport mohou být velmi užitečné také pro developery a investory, kteří chtějí předběžně zhodnotit svou investici do nemovitosti. Díky 3D skenům Matterport je možné získat velmi přesné a detailní informace o stavu nemovitosti, což umožňuje developerům a investoři provést přesnou kalkulaci nákladů a časového harmonogramu potřebných ke zhodnocení své investice.

Virtuální prohlídky Matterport umožňují developerům a investorům vidět nemovitost z různých úhlů a perspektiv, a tak lépe porozumět jejím vlastnostem a potenciálu. To může pomoci s rozhodováním o tom, zda je nemovitost vhodná pro jejich investiční plán, nebo zda bude potřeba dalších úprav a renovací, aby se dosáhlo plného potenciálu nemovitosti.

Skenování Matterport také umožňuje skenovat a vytvářet virtuální prohlídky složitých a rozsáhlých nemovitostí, jako jsou továrny, sklady nebo kancelářské budovy. To může být velmi užitečné pro investory, kteří potřebují přesné informace o stavu celé nemovitosti, nejen o jejích částech.

Celkově lze tedy říci, že virtuální prohlídky Matterport jsou užitečným nástrojem pro všechny zúčastněné strany v oblasti nemovitostí, ať už se jedná o makléře, developery, investory, správce nemovitostí, nebo školy.

RD Lačnov - rekonstrukce

rekonstrukce staré usedlosti

rekonstrukce zámku Hnojník

TAKÉ SKENUJEME - REZIDENČNÍ BYDLENÍ, RODINNÉ DOMY, BYTY

Rodinné domy často nemají zachovalou stavební dokumentaci a tam je sken nenahraditelným pomocníkem pro orientaci vaší i vašeho klienta. Skenujeme nejen obytné prostory, ale i složitá a tmavá sklepení, stejně jako zaprášené a těžko přístupné půdní prostory.

Skenování Matterportu umožňuje skenovat nejen obytné prostory, ale také složitá a tmavá sklepení, zaprášené a těžko přístupné půdní prostory a další těžko dostupné části nemovitosti.

Díky použití speciálních kamer a technologií, jako jsou infračervené snímače, může Matterport skenovat prostory, které jsou pro jiné metody skenování těžko přístupné, jako jsou tmavé sklepení nebo půdní prostory s omezeným osvětlením. To znamená, že nemusíte trávit čas a úsilí při hledání dobrého osvětlení, aby se vaše snímky staly kvalitními a užitečnými.

Celek vám pak dá dokonalý a snadno čitelný obraz nemovitosti. Sken umožní rodině a kolegům, ať už jsou roztroušeni kdekoliv po světě, podílet se na rozhodování vašich klientů při koupi nemovitosti. 

krásná chalupa - Mlečice

rodinný dům

luxusní byt 3+kk s terasou, Praha

PŘIPRAVÍME projektovou dokumentaci- matterpak

Matterport kromě 3D virtuálních prohlídek a půdorysů také poskytuje projektovou dokumentaci v podobě tzv. MatterPak. Jedná se o komplexní soubor dat včetně skenovaných 3D modelů, fotografií, videí a půdorysů, který lze využít v různých softwarových aplikacích pro stavební projekce, architekturu, interiérový design, nebo pro prezentaci a marketing nemovitostí. MatterPak obsahuje také body cloud, což jsou bodové data, která lze použít pro měření vzdálenosti, výšky a objemu v rámci skenovaného prostoru.

Nenašli jste projektovou dokumentaci? Potřebujete vytvořit půdorys? Neztrácejte čas ručním měřením. Díky 3D skenování od Matterportu není nutné se vracet do nemovitosti kvůli opakovanému měření. 3D sken vytvoří přesný digitální model prostoru, který lze použít k měření vzdáleností, objemů, výšek a dalších dimenzí.

Díky 3D skenování od Matterportu není nutné se vracet do nemovitosti kvůli opakovanému měření. 3D sken vytvoří přesný digitální model prostoru, který lze použít k měření vzdáleností, objemů, výšek a dalších dimenzí. Tento digitální model je dostupný online a může být prozkoumán a analyzován z jakéhokoli zařízení s připojením na internet. To umožňuje měření a analýzu vzdáleností a rozměrů z pohodlí vašeho domova či kanceláře a urychluje celý proces.

Klasický 2D půdorys poskytuje rozměry obytné plochy, jednotlivých místností. Zobrazená dispozice je přehledná a snadno rozeznáte nosné zdivo a ostatní zásadní stavební prvky. Půdorys je ve formátu JPG nebo PDF, lze ho tak snadno vytisknout v běžném kancelářském softwaru.

Tyto informace jsou velmi důležité pro různé účely, jako je například návrh interiéru, plánování a řízení stavebních prací, určování ceny nemovitosti a další.

Nicméně, vzhledem k tomu, že se jedná o 2D půdorys vytvořený z 3D dat, nemusí být všechny detaily, jako jsou například skryté předsíně, plně viditelné na půdorysu. 

Aktivní 3D půdorys umožní vašim klientům rychlý přehled o dispozici nemovitosti, jednotlivých patrech.

Kromě toho mohou klienti interaktivně prozkoumat interiér a exteriér nemovitosti z různých úhlů, což jim umožní získat mnohem lepší představu o vzhledu a uspořádání prostoru.

To může zlepšit zájem o nemovitost a pomoci rychleji uzavřít prodej nebo pronájem.

fotografie - rozlišení až 134 megapixelů

Matterport 3D skenování umožňuje vytvářet nejen kvalitní 3D modely, ale také vysokokvalitní fotografie. Během skenování Matterport kamera zachytává tisíce fotografií a z těchto fotografií se vytváří 3D model.

Z těchto fotografií lze také vytvořit jednotlivé fotografie s vysokým rozlišením, které lze použít pro prezentaci a marketing nemovitosti.Tyto fotografie jsou kvalitní a detailní a umožňují zákazníkům získat co nejrealističtější představu o nemovitosti, aniž by ji museli fyzicky navštívit.

Fotografie z Matterport kamer jsou vysoké kvality a mají rozlišení až 134 Megapixelů. Toto rozlišení je mnohem větší než u běžných digitálních fotoaparátů a umožňuje zachytit detaily a textury v místnostech s vysokou přesností. Také lze nastavit různá rozlišení pro různé účely, jako například pro online prezentace nebo pro tiskové materiály.

Fotografie jsou ve formátu 16:9 nebo 4:6 jako u běžných fotografií. Rozlišení je 4K, to je srovnatelné s fotografií vytvořenou středněformátovou zrcadlovkou.

LETECKÉ ZÁBĚRY - FOTOGRAFOVÁNÍ Z DRONU

Výškové fotografie jsou skvělým doplňkem k 3D scanu, protože poskytují pohled na nemovitost z jiné perspektivy. To může být užitečné například pro zobrazení okolí nemovitosti, blízkého okolí, nebo pro prezentaci vlastností jako jsou velké pozemky, atraktivní výhledy a podobně. 
Fotografie z výšky jsou často pořizovány pomocí bezpilotních letadel, tzv. dronů, což umožňuje velmi přesné a detailní záběry. Zároveň umožňuje fotografovat i obtížně přístupné části nemovitosti, jako jsou například střechy, které by jinak byly těžko dostupné.

Při pořizování výškových fotografií jsou však nutné určité bezpečnostní opatření a respektování platných zákonů a pravidel pro provoz dronů.

Je důležité dodržovat zákony a regulace týkající se fotografování a zveřejňování fotografií. Pokud jde o 3D skenování nemovitosti, mohou být některé oblasti chráněny zákonem před zveřejněním, jako jsou například oblasti, které jsou součástí vojenských zařízení nebo vládních budov.

Pokud se týká zpracování fotografií, může být nutné provést úpravy v souladu se zákony o ochraně osobních údajů a soukromí. To může zahrnovat například rozmazání obličejů lidí nebo náhodných průchozích, aby byla zachována jejich anonymity.

Aby bylo vše legální a vyhovovalo legislativě a také aby jste se nemuseli obávat problémů ze strany sousedů, fotografie upravíme. Např. rozmažeme okolí, vyznačíme hranice.

fotografie - panoramatické foto 360 pano

Matterport dokáže vytvořit fotografie 360 panoramatického výhledu (pano). Tyto fotografie jsou součástí virtuální prohlídky, ale mohou být použity i samostatně.

Panoramatické fotografie jsou skvělým způsobem, jak přitáhnout pozornost na sociálních sítích, zejména na platformách jako Instagram a Facebook. Díky tomu, že se jedná o širokoúhlé záběry, které umožňují vidět více detailů a prostoru, jsou velmi účinné při prezentaci nemovitosti. Tyto fotografie mohou být použity jako vizuální prvek pro inzerát nebo příspěvek na sociálních sítích a mohou pomoci přilákat více potenciálních zákazníků.

Jsou panoramatické fotografie lepší než video?

To záleží na konkrétní situaci a na tom, co chcete prezentovat. Panoramatické fotografie jsou skvělým nástrojem pro ukázání celkového výhledu na prostor a mohou zaujmout potenciální zákazníky na sociálních sítích. Na druhé straně video může poskytnout více detailů a ukázat dynamiku a atmosféru prostoru. Mnoho faktorů, jako je cílová skupina, druh nemovitosti, rozpočet atd. mohou ovlivnit to, zda je lepší použít panoramatické fotografie nebo video jako marketingový nástroj.

video - promo video, intro video, video z dronu

Promo video umožňuje po spuštění plynulý průchod nemovitostí, sestavujeme ho pro vás z naskenovaných dat a je možné do něj vložit jakoukoliv grafiku, například vaše logo, popisky, zvukový podkres a podobně. Je to skvělý nástroj pro použití na prezentaci nemovitosti na sociálních sítích, především na vašem kanálu YouTube. Na všechny používané melodie vlastníme autorská práva. Intro video se vytváří automaticky při zpracování 3D virtuální prohlídky a není možná další editace. 

PROMO VIDEO

Promo video (zkráceně z anglického „promotional video“) je krátké video, které slouží k propagaci určitého produktu, služby, značky nebo organizace. Cílem promo videa je přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků a zvýšit povědomí o daném produktu nebo službě. Většinou se jedná o video sestavené z různých záběrů, textových prvků a hudby, které společně vytvářejí silnou vizuální prezentaci daného produktu nebo značky. Video doplníme komentářem, grafikou včetně vašeho loga. 

INTRO VIDEO

Intro video (zkráceně od „introduction video“) je krátké video, které se používá jako úvodní sekce pro jiný obsah, například pro prezentaci značky, firmy nebo produktu. Obvykle má trvání několika sekund a obsahuje vizuální prvky, jako jsou loga, animace, grafika a zvukové efekty, které mají zaujmout pozornost diváka a představit základní informace o tom, co bude následovat. Intro video se často používá v online marketingu a videomarketingu.
Intro video je automaticky generováno přímo kamerou při tvorbě 3D scanu

VIDEO DRON

Pokud situace dovolí, doplníme virtuální prohlídku leteckými záběry, fotografiemi. Nabízíme také prentaci pozemku s animovaným vyznačením hranic pozemku. Tímto způsobem lze získat působivé vizuální materiály, které mohou být užitečné pro prezentaci pozemku a jeho vlastností.Vytvoříme video s vyznačenou animovanou hranicí pozemku.Tento efekt se obvykle vytváří pomocí speciálního softwaru, který umožňuje vyznačit hranice a vytvořit animaci, která ukazuje, jak se hranice pozemku pohybují a kde se nacházejí. 

Děkujeme Vám, že jste navštívili naši webovou stránku a seznámili se s naší kompletní činností. Věříme, že jsme Vás přesvědčili o našich kvalitních službách a zkušenostech v oblasti fotografování, designu a 3D vizualizací. Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo sociálních sítí. Rádi Vám pomůžeme s prodejem Vaší nemovitosti nebo s vytvořením fotorealistické vizualizace Vašeho nápadu.

Motorizovaný přípravek Matterport Axis
Motorizovaný přípravek Axis je zařízení, které se používá při skenování prostorů pomocí technologie Matterport. 

3D půdorysy, 2D půdorysy
3D půdorys zobrazuje rozmístění, uspořádání a strukturu ve třech dimenzích.  2D půdorys je na druhé straně vytvořen z 3D půdorysu a zobrazuje pohled na plán místnosti.

Fotorealistické vizualizace
Fotorealistické vizualizace jsou často používány pro prezentace projektů a marketingové účely. 

MatterPak.
Matterport kromě 3D virtuálních prohlídek a půdorysů také poskytuje komplexní soubor dat.

Domanský Pavel - IVIRTUAL

IČO: 438 20 239
DIČ: CZ 5610301213

e-mail: info@ivirtual.cz
telefon: +420 721 826 190

© MPgroup 2023